Opel

Kraj:Germany Germany

Ilość zwycięstw:302 (w tym 6 w Mistrzostwach Świata)

Zdobyte mistrzowstwa

Zwycięstwa w poszczególnych seriach

LP >Seria Sezony Zwycięstwa
1 Grand Prix http://racingrecords.eu/series/253/season/1905/grand-prix - http://racingrecords.eu/series/253/season/1905/grand-prix 1
2 European Rally Championship http://racingrecords.eu/series/14/season/1970/european-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/14/season/1999/european-rally-championship 85
3 IMSA GT Championship http://racingrecords.eu/series/373/season/1971/imsa-gt-championship - http://racingrecords.eu/series/373/season/1972/imsa-gt-championship 2
4 Rajdowy Puchar Pokoju i Przyjaźni http://racingrecords.eu/series/270/season/1973/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni - http://racingrecords.eu/series/270/season/1986/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni 7
5 Trophée de l'Avenir http://racingrecords.eu/series/424/season/1975/trophee-de-lavenir - http://racingrecords.eu/series/424/season/1978/trophee-de-lavenir 7
6 World Rally Championship http://racingrecords.eu/series/19/season/1975/world-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/19/season/1988/world-rally-championship 8
7 African Rally Championship http://racingrecords.eu/series/268/season/1982/african-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/268/season/1988/african-rally-championship 7
8 Europejskie Mistrzostwa Rallycross http://racingrecords.eu/series/148/season/1983/europejskie-mistrzostwa-rallycross - http://racingrecords.eu/series/148/season/2013/europejskie-mistrzostwa-rallycross 50
9 Middle East Rally Championship http://racingrecords.eu/series/76/season/1987/middle-east-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/76/season/1987/middle-east-rally-championship 1
10 Asia-Pacific Rally Championship http://racingrecords.eu/series/77/season/1988/asia-pacific-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/77/season/1988/asia-pacific-rally-championship 1
11 VLN Langstreckenmeisterschaft Nürburgring http://racingrecords.eu/series/263/season/1991/vln-langstreckenmeisterschaft-nurburgring - http://racingrecords.eu/series/263/season/2003/vln-langstreckenmeisterschaft-nurburgring 3
12 Mistrzostwa Azji i Pacyfiku Samochodów Turystycznych http://racingrecords.eu/series/96/season/1994/mistrzostwa-azji-i-pacyfiku-samochodow-turystycznych - http://racingrecords.eu/series/96/season/1994/mistrzostwa-azji-i-pacyfiku-samochodow-turystycznych 1
13 ADAC GT Cup http://racingrecords.eu/series/304/season/1994/adac-gt-cup - http://racingrecords.eu/series/304/season/1997/adac-gt-cup 16
14 Italian Superturismo Championship http://racingrecords.eu/series/416/season/1995/italian-superturismo-championship - http://racingrecords.eu/series/416/season/1995/italian-superturismo-championship 1
15 ADAC Procar Series http://racingrecords.eu/series/327/season/1995/adac-procar-series - http://racingrecords.eu/series/327/season/2003/adac-procar-series 20
16 DTM http://racingrecords.eu/series/81/season/1995/dtm - http://racingrecords.eu/series/81/season/2000/dtm 19
17 Środkowoeuropejskie Trofeum Samochodów Turystycznych http://racingrecords.eu/series/229/season/1996/srodkowoeuropejskie-trofeum-samochodow-turystycznych - http://racingrecords.eu/series/229/season/1996/srodkowoeuropejskie-trofeum-samochodow-turystycznych 1
18 South East Asia Touring Car Zone Challenge http://racingrecords.eu/series/116/season/1996/south-east-asia-touring-car-zone-challenge - http://racingrecords.eu/series/116/season/1996/south-east-asia-touring-car-zone-challenge 6
19 Super Tourenwagen Cup http://racingrecords.eu/series/41/season/1998/super-tourenwagen-cup - http://racingrecords.eu/series/41/season/1999/super-tourenwagen-cup 15
20 Dunlop Tourenwagen Cup Light http://racingrecords.eu/series/328/season/1999/dunlop-tourenwagen-cup-light - http://racingrecords.eu/series/328/season/2000/dunlop-tourenwagen-cup-light 3
21 V8Star Series http://racingrecords.eu/series/219/season/2001/v8star-series - http://racingrecords.eu/series/219/season/2003/v8star-series 12
22 Swedish Touring Car Championship (STCC) http://racingrecords.eu/series/289/season/2001/swedish-touring-car-championship-stcc - http://racingrecords.eu/series/289/season/2007/swedish-touring-car-championship-stcc 6
23 24 Hours Nürburgring http://racingrecords.eu/series/316/season/2003/24-hours-nurburgring - http://racingrecords.eu/series/316/season/2003/24-hours-nurburgring 1
24 FIA Alternative Energies Cup http://racingrecords.eu/series/367/season/2014/fia-alternative-energies-cup - http://racingrecords.eu/series/367/season/2014/fia-alternative-energies-cup 1
25 ERC Junior http://racingrecords.eu/series/321/season/2015/erc-junior - http://racingrecords.eu/series/321/season/2016/erc-junior 8
26 FIA ERC3 http://racingrecords.eu/series/267/season/2015/fia-erc3 - http://racingrecords.eu/series/267/season/2018/fia-erc3 17
27 Trofeum Europy TCR http://racingrecords.eu/series/395/season/2016/trofeum-europy-tcr - http://racingrecords.eu/series/395/season/2016/trofeum-europy-tcr 2
28 TCR Benelux Touring Car Championship http://racingrecords.eu/series/397/season/2016/tcr-benelux-touring-car-championship - http://racingrecords.eu/series/397/season/2017/tcr-benelux-touring-car-championship 7
29 ADAC TCR German Series http://racingrecords.eu/series/371/season/2017/adac-tcr-german-series - http://racingrecords.eu/series/371/season/2018/adac-tcr-german-series 4
30 ERC Junior U27 http://racingrecords.eu/series/447/season/2017/erc-junior-u27 - http://racingrecords.eu/series/447/season/2018/erc-junior-u27 9

Lista zwycięzców

LP >Kierowca Sezony Zwycięstwa
1 Germany Fritz Opel 1905 - 1905 1
2 Germany Achim Warmbold 1970 - 1970 1
3 United States Bunny Diggett 1971 - 1971 1
4 United States Roger Mandeville 1971 - 1971 1
5 United States Amos Johnson 1971 - 1971 1
6 United States Dennis Shaw 1972 - 1972 1
7 United States Steve Coleman 1972 - 1972 1
8 Netherlands Bert Dolk 1973 - 1973 1
9 Germany Walter Smolej 1975 - 1976 2
10 Netherlands Fred Frankenhout 1975 - 1978 3
11 Netherlands Huub Vermeulen 1975 - 1975 2
12 Germany Walter Röhrl 1973 - 1982 16
13 Belgium Philippe Martin 1976 - 1976 1
14 Belgium Jean-Michel Martin 1976 - 1976 1
15 France Jean-Louis Clarr 1976 - 1976 1
16 Germany Dietmar Hackner 1976 - 1976 1
17 Sweden Lars Carlsson 1976 - 1976 1
18 Austria Johann Weisheidinger 1976 - 1976 1
19 Netherlands Loek Vermeulen 1976 - 1976 1
20 Austria Franz Wittmann Sr 1976 - 1978 7
21 Belgium Eddy Joosen 1976 - 1976 1
22 Portugal Domingos Sá Nogueira 1976 - 1976 1
23 Portugal Pedro Cortés 1976 - 1976 1
24 Portugal Manuel Queirós Pereira 1977 - 1977 1
25 Sweden Sören Nilsson 1977 - 1977 1
26 Belgium Jean-Louis Dumont 1978 - 1978 1
27 Germany Werner Schweizer 1979 - 1979 1
28 Belgium Guy Colsoul 1979 - 1987 5
29 Germany Jochi Kleint 1979 - 1982 6
30 Sweden Anders Kulläng 1980 - 1980 2
31 Germany Harald Demuth 1980 - 1980 1
32 Italy Antonio Fassina 1981 - 1982 5
33 Sweden Björn Johansson 1981 - 1981 1
34 United Kingdom Jimmy McRae 1981 - 1985 9
35 Zimbabwe Bob Bentley 1982 - 1982 1
36 Germany Peter Mattig 1982 - 1982 2
37 Italy Miki Biasion 1982 - 1982 1
38 Italy Luigi Battistolli 1982 - 1982 1
39 Finland Ari Vatanen 1983 - 1983 2
40 Finland Henri Toivonen 1983 - 1983 1
41 France Guy Fréquelin 1983 - 1985 4
42 Germany Erwin Weber 1983 - 1984 3
43 Sweden Mats Jonsson 1983 - 1983 1
44 Norway Ludvig Hunsbedt 1983 - 1983 1
45 Spain Salvador Servià 1984 - 1984 2
46 Ireland Billy Coleman 1984 - 1984 1
47 Norway Bjørn Skogstad 1984 - 1984 1
48 Zambia Satwant Singh 1985 - 1985 1
49 United Kingdom Russell Brookes 1985 - 1985 1
50 Netherlands Jan van der Marel 1985 - 1985 1
51 Italy Federico Ormezzano 1985 - 1985 1
52 Finland Kalevi Aho 1985 - 1985 1
53 United Kingdom Ian Duncan 1986 - 1986 1
54 Germany Rolf Petersen 1986 - 1986 2
55 Spain Benigno Fernández 1986 - 1986 2
56 Germany Reinhard Hainbach 1987 - 1987 1
57 Belgium Gaby Goudezeune 1987 - 1987 1
58 Austria Josef Haider 1988 - 1988 1
59 Kenya Sarbi Rai 1988 - 1988 1
60 Austria Sepp Haider 1981 - 1990 10
61 Norway Steinar Jøranli 1990 - 1990 1
62 Belgium Bruno Thiry 1991 - 1991 1
63 Germany Paul Hulverscheid 1991 - 1991 1
64 Germany Michael Eschmann 1991 - 1991 1
65 Germany Walter Renninger 1994 - 1994 1
66 Germany Bernd Kircher 1994 - 1994 2
67 United Kingdom Anthony Reid 1994 - 1994 1
68 Germany Gunnar Beer 1994 - 1994 4
69 Germany Klaus Ludwig 1995 - 1996 6
70 Italy Roberto Colciago 1995 - 1995 1
71 Germany Dirk Adorf 1995 - 1995 3
72 Thailand Kasikam Suphot 1996 - 1996 6
73 Germany Hans-Joachim Stuck 1996 - 1996 2
74 Poland Andrzej Dziurka 1996 - 1996 1
75 Germany Marc Simon 1996 - 1999 2
76 Germany Heinz-Otto Fritzsche 1996 - 1996 1
77 Germany Stefan Kissling 1996 - 2003 21
78 Germany Uwe Alzen 1998 - 2000 11
79 Germany Manuel Reuter 1996 - 2003 13
80 France Éric Hélary 1998 - 1999 2
81 Germany Michael Funke 1998 - 1998 2
82 Sweden Per Svan 1999 - 1999 1
83 United States Tim Hall 1999 - 1999 2
84 Germany Joachim Winkelhock 2000 - 2000 1
85 Germany Dennis Rostek 2000 - 2000 1
86 Norway Guttorm Lindefjell 2000 - 2003 5
87 Norway Martin Schanche 2000 - 2001 2
88 Sweden Pontus Mörth 2001 - 2001 1
89 Germany Thomas Mutsch 2001 - 2001 2
90 Venezuela Johnny Cecotto 2001 - 2002 8
91 Netherlands Marc-Jan Vlassak 2001 - 2003 10
92 Norway Harald Sachweh 2002 - 2004 4
93 Norway Tommy Rustad 2003 - 2007 5
94 United Kingdom Marcel Tiemann 2003 - 2003 2
95 Germany Volker Strycek 2003 - 2003 2
96 Germany Christian Menzel 2003 - 2003 2
97 Netherlands Donny Crevels 2003 - 2003 1
98 Germany Roland Asch 2003 - 2003 1
99 Czechia Roman Častoral 2003 - 2013 18
100 Germany Timo Scheider 2003 - 2003 1
101 Netherlands Jos Krijger 2005 - 2005 1
102 Sweden Mattias Thörjesson 2006 - 2006 3
103 Belgium Michaël De Keersmaecker 2006 - 2007 4
104 France Sylvain Blondeau 2014 - 2014 1
105 Sweden Emil Bergkvist 2015 - 2015 6
106 Poland Aleksander Zawada 2015 - 2017 4
107 United Kingdom Chris Ingram 2016 - 2017 8
108 Belgium Pierre-Yves Corthals 2016 - 2016 6
109 Belgium Frédéric Caprasse 2016 - 2016 5
110 Germany Marijan Griebel 2016 - 2016 4
111 Poland Łukasz Pieniążek 2016 - 2016 2
112 Slovakia Mat'o Homola 2017 - 2017 1
113 Austria Hari Proczyk 2017 - 2018 4
114 Finland Jari Huttunen 2017 - 2017 2
115 Sweden Tom Kristensson 2018 - 2018 4
116 Lativa Mārtiņš Sesks 2018 - 2018 4