Peugeot

Kraj:France France

Ilość zwycięstw:588 (w tym 82 w Mistrzostwach Świata)

Zwycięstwa w poszczególnych seriach

LP >Seria Sezony Zwycięstwa
1 Grand Prix http://racingrecords.eu/series/253/season/1894/grand-prix - http://racingrecords.eu/series/253/season/1927/grand-prix 25
2 Grandes Épreuves http://racingrecords.eu/series/1/season/1912/grandes-epreuves - http://racingrecords.eu/series/1/season/1913/grandes-epreuves 2
3 Spa 24 Hours http://racingrecords.eu/series/422/season/1926/spa-24-hours - http://racingrecords.eu/series/422/season/2000/spa-24-hours 3
4 Mistrzostwa Europy Grand Tourisme http://racingrecords.eu/series/14/season/1955/mistrzostwa-europy-grand-tourisme - http://racingrecords.eu/series/14/season/2015/mistrzostwa-europy-grand-tourisme 121
5 Południowoafrykańska Formuła Libre http://racingrecords.eu/series/357/season/1957/poludniowoafrykanska-formula-libre - http://racingrecords.eu/series/357/season/1957/poludniowoafrykanska-formula-libre 1
6 World Rally Championship http://racingrecords.eu/series/19/season/1975/world-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/19/season/2005/world-rally-championship 66
7 African Rally Championship http://racingrecords.eu/series/268/season/1981/african-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/268/season/2003/african-rally-championship 9
8 Europejskie Mistrzostwa Rallycross http://racingrecords.eu/series/148/season/1987/europejskie-mistrzostwa-rallycross - http://racingrecords.eu/series/148/season/2017/europejskie-mistrzostwa-rallycross 98
9 Dakar Rally http://racingrecords.eu/series/133/season/1987/dakar-rally - http://racingrecords.eu/series/133/season/2018/dakar-rally 7
10 Rajdowy Puchar dla Kierowców Samochodów Produkcyjnych http://racingrecords.eu/series/22/season/1988/rajdowy-puchar-dla-kierowcow-samochodow-produkcyjnych - http://racingrecords.eu/series/22/season/2018/rajdowy-puchar-dla-kierowcow-samochodow-produkcyjnych 7
11 Pikes Peak Hillclimb (klasa Unlimited) http://racingrecords.eu/series/202/season/1988/pikes-peak-hillclimb-klasa-unlimited - http://racingrecords.eu/series/202/season/2013/pikes-peak-hillclimb-klasa-unlimited 3
12 Rajdowy Puchar Pokoju i Przyjaźni http://racingrecords.eu/series/270/season/1989/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni - http://racingrecords.eu/series/270/season/1989/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni 1
13 World Sportscar Championship http://racingrecords.eu/series/13/season/1991/world-sportscar-championship - http://racingrecords.eu/series/13/season/1992/world-sportscar-championship 8
14 24 Hours of Le Mans http://racingrecords.eu/series/93/season/1992/24-hours-of-le-mans - http://racingrecords.eu/series/93/season/2009/24-hours-of-le-mans 3
15 Italian Superturismo Championship http://racingrecords.eu/series/416/season/1993/italian-superturismo-championship - http://racingrecords.eu/series/416/season/1993/italian-superturismo-championship 7
16 Super Tourenwagen Cup http://racingrecords.eu/series/41/season/1996/super-tourenwagen-cup - http://racingrecords.eu/series/41/season/1998/super-tourenwagen-cup 21
17 South American Touring Car Championship http://racingrecords.eu/series/409/season/1998/south-american-touring-car-championship - http://racingrecords.eu/series/409/season/1999/south-american-touring-car-championship 10
18 Monza Rally Show http://racingrecords.eu/series/244/season/1999/monza-rally-show - http://racingrecords.eu/series/244/season/1999/monza-rally-show 1
19 Mistrzostwa Azji Samochodów Turystycznych http://racingrecords.eu/series/116/season/2000/mistrzostwa-azji-samochodow-turystycznych - http://racingrecords.eu/series/116/season/2002/mistrzostwa-azji-samochodow-turystycznych 24
20 Rajdowy Puchar Europy Południowej http://racingrecords.eu/series/146/season/2004/rajdowy-puchar-europy-poludniowej - http://racingrecords.eu/series/146/season/2017/rajdowy-puchar-europy-poludniowej 104
21 Swedish Touring Car Championship (STCC) http://racingrecords.eu/series/289/season/2005/swedish-touring-car-championship-stcc - http://racingrecords.eu/series/289/season/2009/swedish-touring-car-championship-stcc 3
22 IRC http://racingrecords.eu/series/75/season/2007/irc - http://racingrecords.eu/series/75/season/2011/irc 23
23 Le Mans Series http://racingrecords.eu/series/43/season/2007/le-mans-series - http://racingrecords.eu/series/43/season/2011/le-mans-series 17
24 American Le Mans Series http://racingrecords.eu/series/42/season/2009/american-le-mans-series - http://racingrecords.eu/series/42/season/2011/american-le-mans-series 5
25 GT4 European Series http://racingrecords.eu/series/71/season/2009/gt4-european-series - http://racingrecords.eu/series/71/season/2009/gt4-european-series 1
26 Middle East Rally Championship http://racingrecords.eu/series/76/season/2010/middle-east-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/76/season/2010/middle-east-rally-championship 2
27 Intercontinental Le Mans Cup http://racingrecords.eu/series/45/season/2010/intercontinental-le-mans-cup - http://racingrecords.eu/series/45/season/2011/intercontinental-le-mans-cup 9
28 Codasur South American Rally Championship http://racingrecords.eu/series/265/season/2010/codasur-south-american-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/265/season/2010/codasur-south-american-rally-championship 1
29 FIA Alternative Energies Cup http://racingrecords.eu/series/367/season/2012/fia-alternative-energies-cup - http://racingrecords.eu/series/367/season/2012/fia-alternative-energies-cup 1
30 FIA ERC3 http://racingrecords.eu/series/267/season/2013/fia-erc3 - http://racingrecords.eu/series/267/season/2021/fia-erc3 22
31 World Rallycross Championship http://racingrecords.eu/series/97/season/2014/world-rallycross-championship - http://racingrecords.eu/series/97/season/2021/world-rallycross-championship 18
32 RX Lites Cup http://racingrecords.eu/series/434/season/2014/rx-lites-cup - http://racingrecords.eu/series/434/season/2015/rx-lites-cup 2
33 ERC Junior http://racingrecords.eu/series/321/season/2014/erc-junior - http://racingrecords.eu/series/321/season/2016/erc-junior 11
34 24H Series http://racingrecords.eu/series/257/season/2015/24h-series - http://racingrecords.eu/series/257/season/2017/24h-series 15
35 Moto3 World Championship http://racingrecords.eu/series/9/season/2016/moto3-world-championship - http://racingrecords.eu/series/9/season/2016/moto3-world-championship 1
36 Puchar Europy Samochodów Turystycznych http://racingrecords.eu/series/74/season/2016/puchar-europy-samochodow-turystycznych - http://racingrecords.eu/series/74/season/2016/puchar-europy-samochodow-turystycznych 2
37 Touring Car Endurance Series http://racingrecords.eu/series/420/season/2016/touring-car-endurance-series - http://racingrecords.eu/series/420/season/2019/touring-car-endurance-series 4
38 ERC Junior U28 http://racingrecords.eu/series/448/season/2017/erc-junior-u28 - http://racingrecords.eu/series/448/season/2017/erc-junior-u28 1
39 TCR Benelux Touring Car Championship http://racingrecords.eu/series/397/season/2017/tcr-benelux-touring-car-championship - http://racingrecords.eu/series/397/season/2020/tcr-benelux-touring-car-championship 13
40 ERC Junior U27 http://racingrecords.eu/series/447/season/2017/erc-junior-u27 - http://racingrecords.eu/series/447/season/2018/erc-junior-u27 3
41 Puchar Świata w rajdach Cross-Country http://racingrecords.eu/series/151/season/2017/puchar-swiata-w-rajdach-cross-country - http://racingrecords.eu/series/151/season/2017/puchar-swiata-w-rajdach-cross-country 1
42 World Touring Car Cup http://racingrecords.eu/series/40/season/2018/world-touring-car-cup - http://racingrecords.eu/series/40/season/2018/world-touring-car-cup 2
43 TCR Europe Series http://racingrecords.eu/series/395/season/2018/tcr-europe-series - http://racingrecords.eu/series/395/season/2021/tcr-europe-series 8

Lista zwycięzców

LP >Kierowca Sezony Zwycięstwa
1 France Albert Lemaître 1894 - 1899 3
2 France Paul Koechlin 1895 - 1895 1
3 France Bousquet 1896 - 1896 1
4 France Eldin 1898 - 1898 1
5 France Émile Kraeutler 1898 - 1900 2
6 France Petit 1898 - 1898 1
7 France De Gras 1899 - 1899 3
8 France Cuchelet 1900 - 1900 1
9 France Georges Boillot 1912 - 1913 2
10 France Jules Goud 1912 - 1913 2
11 United Kingdom Dario Resta 1915 - 1916 4
12 United States Johnny Aitken 1916 - 1916 1
13 United States Howard Wilcom 1916 - 1916 1
14 France André Boillot 1919 - 1927 5
15 United States Howard Wilcox 1919 - 1919 1
16 France Louis Rigal 1926 - 1926 1
17 Norway Lars Egeberg 1955 - 1955 1
18 South Africa Dennis Cockerell 1957 - 1957 1
19 Finland Hannu Mikkola 1975 - 1975 1
20 Sweden Ove Andersson 1975 - 1975 1
21 France Jean-Pierre Nicolas 1976 - 1978 3
22 France Alain Ambrosino 1981 - 1983 3
23 Kenya David Horsey 1984 - 1984 2
24 Finland Ari Vatanen 1984 - 1990 9
25 Sweden Kalle Grundel 1985 - 1989 5
26 Cyprus Elefter Mitraros 1985 - 1985 1
27 Finland Timo Salonen 1985 - 1986 7
28 France Michèle Mouton 1986 - 1986 2
29 France Bruno Saby 1986 - 1986 1
30 Finland Juha Kankkunen 1986 - 1988 4
31 Italy Andrea Zanussi 1986 - 1986 2
32 Finland Mikael Sundström 1986 - 1986 1
33 Finland Seppo Niittymäki 1987 - 1987 4
34 Finland Matti Alamäki 1988 - 1990 20
35 Italy Andrea Aghini 1988 - 2002 3
36 United States Robby Unser 1989 - 1989 1
37 Rwanda Walter Costa 1990 - 1990 1
38 Finland Keke Rosberg 1991 - 1991 2
39 France Yannick Dalmas 1991 - 1992 6
40 Italy Mauro Baldi 1991 - 1992 3
41 France Philippe Alliot 1991 - 1992 3
42 United Kingdom Derek Warwick 1992 - 1992 4
43 United Kingdom Mark Blundell 1992 - 1992 2
44 Spain Manuel C. Senra 1993 - 1993 1
45 Italy Fabrizio Giovanardi 1993 - 1993 5
46 United Kingdom Gary Ayles 1993 - 1993 2
47 Australia Geoff Brabham 1993 - 1993 1
48 France Christophe Bouchut 1993 - 1993 1
49 France Éric Hélary 1993 - 1993 1
50 Belgium Etienne Van Den Branden 1994 - 1994 1
51 Belgium Rudy Lauwers 1994 - 1994 1
52 France François Delecour 1996 - 1997 3
53 Portugal Adruzilo Lopes 1996 - 2001 7
54 Sweden Roger Lagergren 1997 - 1997 1
55 Belgium Jean-Michel Laurant 1997 - 1998 4
56 Czechia Jaroslav Kalný 1997 - 2010 24
57 Czechia Vlastimil Boháček 1997 - 1997 1
58 Argentina Juan Manuel Fangio II 1998 - 1998 1
59 Brazil Cacá Bueno 1998 - 1999 5
60 France Patrice Servant 1998 - 1998 1
61 Italy Renato Travaglia 1998 - 2002 13
62 Spain Manuel Muniente 1998 - 1998 1
63 Switzerland Cyril Henny 1998 - 2000 3
64 Germany Jörg van Ommen 1998 - 1998 1
65 France Laurent Aïello 1996 - 1998 20
66 France Anthony Beltoise 1999 - 1999 1
67 France Emmanuel Collard 1999 - 1999 1
68 Belgium Frédéric Bouvy 1999 - 2000 2
69 Argentina Miguel Ángel Guerra 1999 - 1999 1
70 Argentina Emiliano Spataro 1999 - 1999 3
71 Spain Luis Monzón 1999 - 2008 5
72 Denmark Gert Vestergaard 1999 - 1999 1
73 Czechia Miroslav Sýkora 1999 - 1999 1
74 Belgium Kurt Mollekens 2000 - 2000 1
75 Belgium Didier Defourny 2000 - 2000 1
76 France Gilles Panizzi 1996 - 2003 11
77 Finland Toni Ruokonen 2000 - 2002 10
78 Finland Marcus Grönholm 2000 - 2005 18
79 Thailand Nattavude Charoensukawattana 2000 - 2001 10
80 Hong Kong Henry Lee Jr 2000 - 2000 4
81 Bulgaria Dimitar Iliev 2000 - 2001 4
82 France Jean-Luc Pailler 2000 - 2008 7
83 Sweden Magnus Hansen 2000 - 2000 1
84 France Eddy Bénézet 2000 - 2000 2
85 France Didier Auriol 2001 - 2001 1
86 Finland Harri Rovanperä 2001 - 2003 2
87 Hungary János Tóth 2001 - 2003 3
88 Bulgaria Krum Donchev 2001 - 2012 14
89 Poland Krzysztof Hołowczyc 2001 - 2008 2
90 Belgium Kris Princen 2001 - 2001 1
91 Sweden Per Gustafsson 2001 - 2004 2
92 Poland Tomasz Oleksiak 2001 - 2001 2
93 Portugal Miguel Campos 2002 - 2004 6
94 Poland Leszek Kuzaj 2002 - 2009 2
95 Italy Maurizio Ferrecchi 2002 - 2002 1
96 Belgium Bruno Thiry 2002 - 2003 7
97 Italy Salvatore Riolo 2002 - 2002 1
98 Sweden Kristian Gerdtsson 2002 - 2002 1
99 Belgium Freddy Loix 2003 - 2008 7
100 Italy Claudio De Cecco 2003 - 2003 2
101 Czechia Roman Kresta 2003 - 2010 5
102 France Pascal Ardouin 2003 - 2003 1
103 Sweden Ronny Larsson 2003 - 2003 1
104 Sweden Marcus Nilsson 2003 - 2005 4
105 Portugal Vítor Sá 2004 - 2004 1
106 Italy Luca Pedersoli 2004 - 2004 2
107 Italy Piero Liatti 2004 - 2004 1
108 Andorra Joan Vinyes 2005 - 2005 1
109 Czechoslovakia Tomáš Vojtěch 2005 - 2005 1
110 Sweden Johan Stureson 2005 - 2009 3
111 Netherlands Peter Vingerhoets 2005 - 2005 1
112 France Bryan Bouffier 2006 - 2013 5
113 Denmark Morten Jespersen 2006 - 2006 1
114 Spain Enrique García Ojeda 2004 - 2007 4
115 France Nicolas Vouilloz 2007 - 2008 9
116 France Stéphane Sarrazin 2007 - 2011 12
117 Portugal Pedro Lamy 2007 - 2010 8
118 Spain Marc Gené 2007 - 2011 9
119 Sweden David Johansson 2007 - 2007 1
120 Poland Michał Sołowow 2008 - 2011 6
121 Italy Luca Rossetti 2007 - 2008 11
122 France Nicolas Minassian 2007 - 2010 8
123 France Christophe Vaison 2008 - 2008 1
124 Canada Jacques Villeneuve 2008 - 2008 1
125 Finland Juho Hänninen 2008 - 2008 1
126 Germany Olivier Freymuth 2009 - 2009 1
127 Italy Elwis Chentre 2009 - 2009 1
128 France Yves Pezzutti 2009 - 2009 1
129 Italy Marco Tempestini 2009 - 2009 1
130 Austria Christian Klien 2009 - 2009 1
131 Australia David Brabham 2009 - 2009 1
132 France Sébastien Ogier 2009 - 2009 1
133 Switzerland Gregoire Hotz 2009 - 2009 1
134 United Kingdom Kris Meeke 2009 - 2010 9
135 Italy Luca Betti 2010 - 2011 3
136 United Kingdom Anthony Davidson 2010 - 2011 8
137 France Simon Pagenaud 2009 - 2011 4
138 France Olivier Panis 2010 - 2011 3
139 Saudi Arabia Yazeed Al-Rajhi 2010 - 2010 2
140 Italy Paolo Andreucci 2009 - 2017 7
141 Austria Alexander Wurz 2009 - 2011 6
142 France Franck Montagny 2009 - 2011 6
143 France Nicolas Lapierre 2010 - 2011 3
144 France Sébastien Bourdais 2010 - 2011 6
145 France Loïc Duval 2011 - 2011 2
146 Belgium Thierry Neuville 2011 - 2011 3
147 Switzerland Laurent Reuche 2011 - 2012 2
148 Portugal Bruno Magalhães 2007 - 2015 9
149 Italy Alberto Donghi 2012 - 2012 1
150 Denmark Ulrik Linnemann 2012 - 2017 10
151 Italy Giandomenico Basso 2013 - 2013 2
152 Czechia Jan Černý 2013 - 2014 5
153 France Sébastien Loeb 2013 - 2018 4
154 Belgium Xavier Baugnet 2013 - 2013 1
155 Italy Andrea Crugnola 2014 - 2014 2
156 Slovenia Rok Turk 2014 - 2015 2
157 Sweden Timmy Hansen 2014 - 2021 10
158 Belgium Kévin Demaerschalk 2014 - 2014 1
159 France Stéphane Lefebvre 2014 - 2014 4
160 Ireland Craig Breen 2014 - 2015 4
161 France Jean-Louis Dauger 2015 - 2015 1
162 France Denis Gibaud 2015 - 2015 1
163 Denmark Per Poulsen 2015 - 2015 1
164 France Jérôme Maudet 2015 - 2015 1
165 Portugal Carlos Tavares 2015 - 2015 1
166 Denmark Jacob Kristensen 2015 - 2017 4
167 Lativa Ralfs Sirmacis 2015 - 2015 2
168 France Davy Jeanney 2015 - 2015 2
169 United Kingdom Chris Ingram 2015 - 2015 2
170 France Jérôme Grosset-Janin 2015 - 2015 1
171 Poland Sławomir Ogryzek 2015 - 2015 1
172 Switzerland Jérôme Ogay 2016 - 2016 1
173 Sweden Kevin Hansen 2014 - 2021 11
174 Turkey Yagiz Avci 2016 - 2017 4
175 France Thierry Blaise 2016 - 2017 8
176 Poland Łukasz Habaj 2016 - 2016 1
177 France Stéphane Peterhansel 2016 - 2017 2
178 Denmark Jan Engelbrecht 2015 - 2017 5
179 Denmark Claus Bertelsen 2016 - 2017 2
180 France Thierry Chkondali 2016 - 2016 1
181 France Thierry Boyer 2016 - 2016 1
182 United Kingdom Bradley Philpot 2016 - 2016 2
183 United Kingdom John McPhee 2016 - 2016 1
184 Russia Nikolay Gryazin 2016 - 2016 1
185 Estonia Miko-Ove Niinemäe 2016 - 2016 2
186 Germany Kevin Hilgenhövel 2016 - 2016 1
187 Italy Fabio Andolfi 2016 - 2016 2
188 France Stéphane Ventaja 2016 - 2016 5
189 France Guillaume Roman 2016 - 2017 8
190 Belgium Sarah Bovy 2016 - 2016 2
191 Denmark Kim Holmgaard 2016 - 2017 6
192 Portugal Diogo Gago 2016 - 2018 5
193 France François Riaux 2016 - 2016 1
194 Austria David Griessner 2016 - 2016 1
195 France Raphaël Astier 2017 - 2017 3
196 Denmark Jens Mølgaard 2016 - 2017 2
197 Denmark Henrik Sørensen 2017 - 2017 3
198 Denmark Thomas Sørensen 2017 - 2017 2
199 Spain Pepe López 2017 - 2017 1
200 Denmark Søren Jönsson 2017 - 2017 1
201 Spain Gonzalo Martin 2017 - 2017 1
202 Belgium Pierre Dupont 2017 - 2017 1
203 Belgium Anthony Lambert 2017 - 2017 1
204 France Aurélien Comte 2017 - 2018 4
205 Czechia Filip Mareš 2017 - 2017 2
206 Ireland Marty Gallagher 2017 - 2017 1
207 Portugal Alexandre Camacho 2017 - 2017 1
208 Belgium Benoît Semoulin 2017 - 2017 1
209 Belgium François Semoulin 2017 - 2017 1
210 Denmark Michael Carlsen 2017 - 2017 1
211 France Mathieu Sentis 2017 - 2017 1
212 France Marc Guillot 2017 - 2017 1
213 Netherlands Kevin Abbring 2017 - 2017 3
214 United Arab Emirates Khalid Al-Qassimi 2017 - 2017 1
215 Finland Taisko Lario 2018 - 2018 1
216 Slovakia Mat'o Homola 2018 - 2018 1
217 France Julien Briché 2018 - 2020 14
218 France Laurent Pellier 2018 - 2018 1
219 Spain Carlos Sainz 2018 - 2018 1
220 Denmark Mikkel Gregersen 2019 - 2019 1
221 Denmark Lars Seistrup 2019 - 2019 1
222 Denmark Steffan Jusjong 2019 - 2019 2
223 Denmark Nicolaj Kandborg 2019 - 2019 2
224 Denmark René Rasmussen 2019 - 2019 1
225 Spain Efrén Llarena 2019 - 2019 3
226 Spain Josep Bassas 2020 - 2021 4
227 France Teddy Clairet 2020 - 2021 2
228 France Jimmy Clairet 2021 - 2021 1