Saab

Kraj:Szwecja Szwecja

Ilość zwycięstw:109 (w tym 4 w Mistrzostwach Świata)

Zwycięstwa w poszczególnych seriach

LP >Seria Sezony Zwycięstwa
1 Mistrzostwa Europy Grand Tourisme http://racingrecords.eu/series/14/season/1956/mistrzostwa-europy-grand-tourisme - http://racingrecords.eu/series/14/season/1980/mistrzostwa-europy-grand-tourisme 33
2 Mistrzostwa Europy Samochodów Turystycznych http://racingrecords.eu/series/16/season/1963/mistrzostwa-europy-samochodow-turystycznych - http://racingrecords.eu/series/16/season/1964/mistrzostwa-europy-samochodow-turystycznych 5
3 Rajdowy Puchar Pokoju i Przyjaźni http://racingrecords.eu/series/270/season/1967/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni - http://racingrecords.eu/series/270/season/1967/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni 1
4 Rajdowe Mistrzostwa Świata http://racingrecords.eu/series/19/season/1973/rajdowe-mistrzostwa-swiata - http://racingrecords.eu/series/19/season/1979/rajdowe-mistrzostwa-swiata 4
5 Europejskie Mistrzostwa Rallycross http://racingrecords.eu/series/148/season/1974/europejskie-mistrzostwa-rallycross - http://racingrecords.eu/series/148/season/2004/europejskie-mistrzostwa-rallycross 31
6 Saab Turbo Challenge http://racingrecords.eu/series/227/season/1986/saab-turbo-challenge - http://racingrecords.eu/series/227/season/1988/saab-turbo-challenge 32
7 Pikes Peak Hillclimb (klasa Unlimited) http://racingrecords.eu/series/202/season/2000/pikes-peak-hillclimb-klasa-unlimited - http://racingrecords.eu/series/202/season/2002/pikes-peak-hillclimb-klasa-unlimited 2
8 Skandynawskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych (STCC) http://racingrecords.eu/series/290/season/2015/skandynawskie-mistrzostwa-samochodow-turystycznych-stcc - http://racingrecords.eu/series/290/season/2016/skandynawskie-mistrzostwa-samochodow-turystycznych-stcc 2

Lista zwycięzców

LP >Kierowca Sezony Zwycięstwa
1 Szwecja Carl-Magnus Skogh 1956 - 1961 3
2 Szwecja Bengt Jonsson 1956 - 1956 1
3 Niemcy Ruprecht Hopfen 1957 - 1957 1
4 Szwecja Erik Carlsson 1959 - 1967 11
5 Szwecja Gösta Karlsson 1963 - 1963 2
6 Szwecja Björn Rothstein 1963 - 1964 3
7 Finlandia Simo Lampinen 1964 - 1975 4
8 Szwecja Hans Lund 1965 - 1965 1
9 Szwecja Åke Andersson 1966 - 1966 1
10 Szwecja Stig Blomqvist 1971 - 1980 12
11 Finlandia Tapio Rainio 1974 - 1976 3
12 Szwecja Per Eklund 1974 - 2004 16
13 Finlandia Antero Laine 1978 - 1978 1
14 Szwecja Kent Sjöstrand 1982 - 1982 1
15 Szwecja Anders Norstedt 1984 - 1988 14
16 Wielka Brytania John Llewellyn 1986 - 1988 11
17 Finlandia Jouko Kallio 1986 - 1987 2
18 Wielka Brytania Tiff Needell 1986 - 1987 6
19 Brazylia Maurizio Sandro Sala 1986 - 1986 4
20 Wielka Brytania Barrie Williams 1987 - 1987 1
21 Wielka Brytania Paul Taft 1987 - 1987 1
22 Wielka Brytania Damon Hill 1987 - 1987 1
23 Wielka Brytania Adrian Cottrell 1988 - 1988 1
24 Wielka Brytania Lionel Abbott 1988 - 1988 1
25 Wielka Brytania Gerry Marshall 1988 - 1988 1
26 Wielka Brytania Andy Dawson 1988 - 1988 2
27 Wielka Brytania Charles Tippet 1988 - 1988 4
28 Szwecja Daniel Haglöf 2015 - 2015 1
29 Szwecja Björn Wirdheim 2016 - 2016 1