Alpine

Kraj:France France

Ilość zwycięstw:118 (w tym 22 w Mistrzostwach Świata)

Zwycięstwa w poszczególnych seriach

LP >Seria Sezony Zwycięstwa
1 Międzynarodowe Mistrzostwa Producentów GT http://racingrecords.eu/series/13/season/1963/miedzynarodowe-mistrzostwa-producentow-gt - http://racingrecords.eu/series/13/season/1975/miedzynarodowe-mistrzostwa-producentow-gt 14
2 French Formula 3 Championship http://racingrecords.eu/series/276/season/1964/french-formula-3-championship - http://racingrecords.eu/series/276/season/1973/french-formula-3-championship 28
3 Pozostałe Niemieckie wyścigi Formuły 3 http://racingrecords.eu/series/53/season/1966/pozostale-niemieckie-wyscigi-formuly-3 - http://racingrecords.eu/series/53/season/1974/pozostale-niemieckie-wyscigi-formuly-3 6
4 Rajdowy Puchar Pokoju i Przyjaźni http://racingrecords.eu/series/270/season/1970/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni - http://racingrecords.eu/series/270/season/1976/rajdowy-puchar-pokoju-i-przyjazni 5
5 European Rally Championship http://racingrecords.eu/series/14/season/1970/european-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/14/season/1977/european-rally-championship 27
6 Shellsport F3 http://racingrecords.eu/series/51/season/1971/shellsport-f3 - http://racingrecords.eu/series/51/season/1973/shellsport-f3 13
7 Grand Prix Monako Formuły 3 http://racingrecords.eu/series/60/season/1972/grand-prix-monako-formuly-3 - http://racingrecords.eu/series/60/season/1972/grand-prix-monako-formuly-3 1
8 FIA Formula 3 Nations European Cup http://racingrecords.eu/series/55/season/1972/fia-formula-3-nations-european-cup - http://racingrecords.eu/series/55/season/1972/fia-formula-3-nations-european-cup 1
9 Mistrzostwa Europy Formuły 2 http://racingrecords.eu/series/25/season/1973/mistrzostwa-europy-formuly-2 - http://racingrecords.eu/series/25/season/1975/mistrzostwa-europy-formuly-2 3
10 World Rally Championship http://racingrecords.eu/series/19/season/1973/world-rally-championship - http://racingrecords.eu/series/19/season/1973/world-rally-championship 6
11 Italian Formula 3 Championship http://racingrecords.eu/series/269/season/1973/italian-formula-3-championship - http://racingrecords.eu/series/269/season/1973/italian-formula-3-championship 1
12 Mistrzostwa Europy Producentów 2-litrowych Sports Car http://racingrecords.eu/series/17/season/1974/mistrzostwa-europy-producentow-2-litrowych-sports-car - http://racingrecords.eu/series/17/season/1974/mistrzostwa-europy-producentow-2-litrowych-sports-car 7
13 Mistrzostwa Europy Wyścigów Górskich http://racingrecords.eu/series/147/season/1981/mistrzostwa-europy-wyscigow-gorskich - http://racingrecords.eu/series/147/season/1981/mistrzostwa-europy-wyscigow-gorskich 1
14 ADAC GT Cup http://racingrecords.eu/series/304/season/1993/adac-gt-cup - http://racingrecords.eu/series/304/season/1993/adac-gt-cup 3
15 European Le Mans Series http://racingrecords.eu/series/43/season/2013/european-le-mans-series - http://racingrecords.eu/series/43/season/2014/european-le-mans-series 2
16 World Endurance Championship http://racingrecords.eu/series/46/season/2015/world-endurance-championship - http://racingrecords.eu/series/46/season/2018-19/world-endurance-championship 8
17 GT4 European Series http://racingrecords.eu/series/71/season/2018/gt4-european-series - http://racingrecords.eu/series/71/season/2019/gt4-european-series 6
18 Formula One World Championship http://racingrecords.eu/series/11/season/2021/formula-one-world-championship - http://racingrecords.eu/series/11/season/2021/formula-one-world-championship 1

Lista zwycięzców

LP >Kierowca Sezony Zwycięstwa
1 France Jacques Cheinisse 1963 - 1963 1
2 France Henri Grandsire 1964 - 1964 4
3 Belgium Lucien Bianchi 1965 - 1965 1
4 Belgium Mauro Bianchi 1964 - 1966 3
5 France Roger de Lageneste 1966 - 1967 2
6 United States Fred Baker 1966 - 1966 1
7 France José Rosinski 1966 - 1966 1
8 United States Bill Kirtley 1966 - 1966 1
9 France Roby Weber 1966 - 1966 2
10 France Patrick Depailler 1967 - 1972 12
11 Bulgaria Ilia Chubrikov 1971 - 1971 1
12 Belgium Jean-Marie Jacquemin 1971 - 1971 1
13 Germany Dieter Kern 1972 - 1981 5
14 France Michel Leclère 1972 - 1973 12
15 Czechoslovakia Vladimír Hubáček 1972 - 1976 3
16 France François Cevert 1973 - 1973 1
17 France Jean-Pierre Nicolas 1970 - 1975 11
18 France Bernard Darniche 1970 - 1973 3
19 France Jean-Luc Thérier 1973 - 1973 3
20 France Jean-Claude Andruet 1970 - 1973 9
21 France Marianne Hoepfner 1973 - 1973 1
22 France Alain Serpaggi 1972 - 1974 5
23 France Jean-Pierre Jabouille 1971 - 1975 7
24 France Gérard Larrousse 1974 - 1975 6
25 France Alain Cudini 1974 - 1974 1
26 Hungary Attila Ferjáncz 1975 - 1975 1
27 Germany Achim Warmbold 1975 - 1975 1
28 France Jacques Henry 1975 - 1975 2
29 France Bruno Saby 1976 - 1976 1
30 France Guy Fréquelin 1977 - 1977 1
31 Germany Michael Heigert 1993 - 1993 3
32 France Pierre Ragues 2013 - 2013 1
33 France Paul Loup Chatin 2014 - 2015 2
34 France Nelson Panciatici 2013 - 2015 3
35 United Kingdom Oliver Webb 2014 - 2014 1
36 France Tom Dillmann 2015 - 2015 1
37 United States Gustavo Menezes 2016 - 2017 5
38 France Nicolas Lapierre 2016 - 2018-19 7
39 Monaco Stéphane Richelmi 2016 - 2016 4
40 Brazil Alexandre Negrão 2017 - 2018-19 3
41 France Stéphane Tribaudini 2018 - 2018 1
42 France Pierre-Alexandre Jean 2018 - 2018 1
43 France Pierre Thiriet 2018-19 - 2018-19 2
44 France David Loger 2019 - 2019 3
45 Monaco Eric Mouez 2019 - 2019 3
46 France Grégoire Demoustier 2019 - 2019 2
47 France Alain Ferté 2019 - 2019 2
48 France Esteban Ocon 2021 - 2021 1