Matra

Kraj:Francja Francja

Ilość zwycięstw:86 (w tym 24 w Mistrzostwach Świata)

Zwycięstwa w poszczególnych seriach

LP >Seria Sezony Zwycięstwa
1 Francuska Formuła 3 http://racingrecords.eu/series/276/season/1965/francuska-formula-3 - http://racingrecords.eu/series/276/season/1968/francuska-formula-3 37
2 Grand Prix Monako Formuły 3 http://racingrecords.eu/series/60/season/1966/grand-prix-monako-formuly-3 - http://racingrecords.eu/series/60/season/1967/grand-prix-monako-formuly-3 2
3 FIA Formula 3 Nations European Cup http://racingrecords.eu/series/55/season/1966/fia-formula-3-nations-european-cup - http://racingrecords.eu/series/55/season/1966/fia-formula-3-nations-european-cup 2
4 Brytyjska Formuła 2 http://racingrecords.eu/series/303/season/1967/brytyjska-formula-2 - http://racingrecords.eu/series/303/season/1967/brytyjska-formula-2 2
5 Mistrzostwa Europy Formuły 2 http://racingrecords.eu/series/25/season/1967/mistrzostwa-europy-formuly-2 - http://racingrecords.eu/series/25/season/1969/mistrzostwa-europy-formuly-2 10
6 Puchar Francji http://racingrecords.eu/series/32/season/1967/puchar-francji - http://racingrecords.eu/series/32/season/1967/puchar-francji 1
7 Pozostałe wyścigi Fromuły 1 http://racingrecords.eu/series/11/season/1968/pozostale-wyscigi-fromuly-1 - http://racingrecords.eu/series/11/season/1971/pozostale-wyscigi-fromuly-1 12
8 Południowoafrykańska Formuła 1 http://racingrecords.eu/series/357/season/1968/poludniowoafrykanska-formula-1 - http://racingrecords.eu/series/357/season/1968/poludniowoafrykanska-formula-1 1
9 Mistrzostwa Europy Wyścigów Górskich http://racingrecords.eu/series/147/season/1970/mistrzostwa-europy-wyscigow-gorskich - http://racingrecords.eu/series/147/season/1970/mistrzostwa-europy-wyscigow-gorskich 1
10 Rajdowe Mistrzostwa Europy http://racingrecords.eu/series/14/season/1970/rajdowe-mistrzostwa-europy - http://racingrecords.eu/series/14/season/1971/rajdowe-mistrzostwa-europy 2
11 Międzynarodowy Puchar GT http://racingrecords.eu/series/13/season/1972/miedzynarodowy-puchar-gt - http://racingrecords.eu/series/13/season/1974/miedzynarodowy-puchar-gt 30
12 24 godziny Le Mans http://racingrecords.eu/series/93/season/1972/24-godziny-le-mans - http://racingrecords.eu/series/93/season/1974/24-godziny-le-mans 3
13 6 godzin Kyalami http://racingrecords.eu/series/329/season/1974/6-godzin-kyalami - http://racingrecords.eu/series/329/season/1974/6-godzin-kyalami 1
14 Trans-Am Series http://racingrecords.eu/series/299/season/1974/trans-am-series - http://racingrecords.eu/series/299/season/1974/trans-am-series 1
15 Historic Masters Sports Car http://racingrecords.eu/series/126/season/2016/historic-masters-sports-car - http://racingrecords.eu/series/126/season/2016/historic-masters-sports-car 1

Lista zwycięzców

LP >Kierowca Sezony Zwycięstwa
1 Francja Jean-Pierre Jaussaud 1965 - 1967 9
2 Wielka Brytania John Fenning 1966 - 1966 1
3 Francja Jean-Pierre Jabouille 1967 - 1968 6
4 Francja Roby Weber 1967 - 1967 1
5 Francja Philippe Vidal 1967 - 1967 3
6 Francja Adam Potocki 1968 - 1968 1
7 Wielka Brytania Jackie Stewart 1967 - 1969 16
8 Francja Johnny Servoz-Gavin 1966 - 1969 4
9 Nowa Zelandia Chris Amon 1971 - 1971 1
10 Wielka Brytania Graham Hill 1972 - 1972 2
11 Francja Henri Pescarolo 1966 - 1974 25
12 Francja François Cevert 1973 - 1973 1
13 Francja Gérard Larrousse 1971 - 1974 13
14 Francja Jean-Pierre Beltoise 1965 - 1974 17
15 Francja Jean-Pierre Jarier 1974 - 1974 6
16 Belgia Jacky Ickx 1966 - 1974 5
17 Wielka Brytania Rob Hall 2016 - 2016 1
18 Wielka Brytania Andy Willis 2016 - 2016 1