Brytyjskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych (BTCC)

Sezon Mistrz Kierowców Mistrz Producentów Mistrz Zespołów Trofeum
2017
2016 Wielka Brytania Gordon Shedden Niemcy BMW Wielka Brytania Team JCT600 with GardX Wielka Brytania Andrew Jordan (Independents) Wielka Brytania Motorbase Performance (Independents Team) Wielka Brytania Ashley Sutton (Jack Sears Trophy)
2015 Wielka Brytania Gordon Shedden Japonia Honda Wielka Brytania Honda Yuasa Racing Team Wielka Brytania Colin Turkington (Independents) Wielka Brytania Team BMR RCIB Insurance (Independents Team) Wielka Brytania Josh Cook (Jack Sears Trophy)
2014 Wielka Brytania Colin Turkington Japonia Honda Wielka Brytania eBay Motors Wielka Brytania Colin Turkington (Independents) Wielka Brytania eBay Motors (Independents Team) Wielka Brytania Dave Newsham (Jack Sears Trophy)
2013 Wielka Brytania Andrew Jordan Japonia Honda Wielka Brytania Honda Yuasa Racing Team Wielka Brytania Andrew Jordan (Independents) Wielka Brytania Pirtek Racing (Independents Team) Wielka Brytania Lea Wood (Jack Sears Trophy)
2012 Wielka Brytania Gordon Shedden Japonia Honda Wielka Brytania Honda Yuasa Racing Team Wielka Brytania Andrew Jordan (Independents) Wielka Brytania Pirtek Racing (Independents Team)
2011 Wielka Brytania Matt Neal Japonia Honda Wielka Brytania Honda Racing Team Wielka Brytania James Nash (Independents) Wielka Brytania Triple 8 Race Engineering (Independents Team)
2010 Wielka Brytania Jason Plato Stany Zjednoczone Chevrolet Wielka Brytania RML Group Wielka Brytania Tom Chilton (Independents) Wielka Brytania Team Aon (Independents Team)
2009 Wielka Brytania Colin Turkington Niemcy BMW Wielka Brytania VX Racing Wielka Brytania Colin Turkington (Independents) Wielka Brytania Team RAC (Independents Team)
2008 Włochy Fabrizio Giovanardi Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania VX Racing Wielka Brytania Colin Turkington (Independents) Wielka Brytania Team RAC (Independents Team)
2007 Włochy Fabrizio Giovanardi Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania SEAT Sport UK Wielka Brytania Colin Turkington (Independents) Wielka Brytania Team RAC (Independents Team)
2006 Wielka Brytania Matt Neal Japonia Honda Wielka Brytania Team Halfords Wielka Brytania Matt Neal (Independents) Wielka Brytania Team Halfords (Independents Team)
2005 Wielka Brytania Matt Neal Japonia Honda Wielka Brytania Team Halfords Wielka Brytania Matt Neal (Independents) Wielka Brytania Team Halfords (Independents Team)
2004 Wielka Brytania James Thompson Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania VX Racing Wielka Brytania Anthony Reid (Independents)
2003 Francja Yvan Muller Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania VX Racing Wielka Brytania Rob Collard (Independents) Wielka Brytania Luke Hines (Production) Wielka Brytania Synchro Motorsport (Production Team)
2002 Wielka Brytania James Thompson Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania Vauxhall Motorsport Wielka Brytania Dan Eaves (Independents) Wielka Brytania James Kaye (Production) Wielka Brytania Synchro Motorsport (Production Team)
2001 Wielka Brytania Jason Plato Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania Vauxhall Motorsport Wielka Brytania Simon Harrison (Production) Wielka Brytania GR Motorsport (Production Team)
2000 Szwajcaria Alain Menu Stany Zjednoczone Ford Wielka Brytania Ford Team Mondeo Wielka Brytania Matt Neal (Independents) Wielka Brytania Alan Morrison (Production)
1999 Francja Laurent Aïello Japonia Nissan Wielka Brytania Vodafone Nissan Racing Wielka Brytania Matt Neal (Independents)
1998 Szwecja Rickard Rydell Japonia Nissan Wielka Brytania Vodafone Nissan Racing Norwegia Tommy Rustad (Independents)
1997 Szwajcaria Alain Menu Francja Renault Wielka Brytania Williams Renault Dealer Racing Wielka Brytania Robb Gravett (Independents)
1996 Niemcy Frank Biela Niemcy Audi Niemcy Audi Sport Wielka Brytania Lee Brookes (Independents)
1995 Wielka Brytania John Cleland Francja Renault Wielka Brytania Vauxhall Wielka Brytania Matt Neal (Independents)
1994 Włochy Gabriele Tarquini Włochy Alfa Romeo Wielka Brytania James Kaye (Independents)
1993 Niemcy Joachim Winkelhock Niemcy BMW Wielka Brytania Matt Neal (Independents)
1992 Wielka Brytania Tim Harvey Niemcy BMW Wielka Brytania James Kaye (Independents)
1991 Wielka Brytania Will Hoy Niemcy BMW Wielka Brytania Will Hoy (Independents)
1990 Wielka Brytania Robb Gravett Stany Zjednoczone Ford Wielka Brytania Frank Sytner (Independents)
1989 Wielka Brytania John Cleland Wielka Brytania Vauxhall
1988 Wielka Brytania Frank Sytner Niemcy BMW
1987 Wielka Brytania Chris Hodgetts Japonia Toyota
1986 Wielka Brytania Chris Hodgetts Japonia Toyota
1985 Wielka Brytania Andy Rouse Stany Zjednoczone Ford
1984 Wielka Brytania Andy Rouse Wielka Brytania Rover
1983 Wielka Brytania Andy Rouse
1982 Wielka Brytania Win Percy
1981 Wielka Brytania Win Percy
1980 Wielka Brytania Win Percy
1979 Wielka Brytania Richard Longman Wielka Brytania BL Mini
1978 Wielka Brytania Richard Longman
1977 Wielka Brytania Bernard Unett
1976 Wielka Brytania Bernard Unett
1975 Wielka Brytania Andy Rouse
1974 Wielka Brytania Bernard Unett
1973 Australia Frank Gardner
1972 Wielka Brytania Bill McGovern
1971 Wielka Brytania Bill McGovern
1970 Wielka Brytania Bill McGovern
1969 Irlandia Alec Poole
1968 Australia Frank Gardner
1967 Australia Frank Gardner
1966 Wielka Brytania John Fitzpatrick Wielka Brytania Team Lotus
1965 Wielka Brytania Roy Pierpoint Wielka Brytania Weybridge Engineering Company
1964 Wielka Brytania Jim Clark
1963 Wielka Brytania Jack Sears
1962 Rodezja John Love
1961 Wielka Brytania John Whitmore
1960 Wielka Brytania George Shepherd
1959 Wielka Brytania Jeff Uren
1958 Wielka Brytania Jack Sears